Struktura firmy IT

Każda firma nawet ta najmniejsza ma swoją strukturę. Oczywiście w przypadku małych przedsiębiorstw ta struktura jest bardzo prosta ale te większe firmy mają już rozbudowaną hierarchię.  Większy sklep komputerowy prowadzący swoja działalność  w sieci ma zwykle kilka oddziałów. Najważniejszym z nich jest oczywiście dział sprzedaży. To on generuje główne zyski firmy. Ale aby sprzedawać coś to trzeba mieć co. A sprzedawać można zarówno usługi jak i towary.

Zwykle taki sklep wirtualny zajmuje się również oferowaniem outsourcing it warszawa. Ponadto w większości wypadków oferuje on także projektowanie stron internetowych warszawa. To są kolejne dwa przykłady osobnych działów danego sklepu. Musi być oczywiście również księgowość lub zewnętrzna firma, która się tą księgowością zajmuje. W bardzo dużych firmach są jeszcze działy zajmujące się reklamacjami oraz obsługa klienta.

Na samej górze jest kierownik lub dyrektor firmy, który sprawuje piecze nad tym aby cała firma działała sprawnie i efektownie.

Dodaj komentarz